ביטוח רכב לנהג מעל גיל 24

ההבדל בין ביטוח רכב לנהג מעל גיל 24 ולנהג מתחת לגיל 24

ביטוח רכב הוא חלק חשוב מהחיים, במיוחד עבור נהגים מעל גיל 24. חברות הביטוח מחלקות את המבוטחים לקבוצות לפי מידת הסבירות שהם יהיו מעורבים באירוע ביטוחי כמו תאונת דרכים. זה עוזר להם לקבוע את תעריפי פוליסות ביטוח הרכב שלהם, ואחת מהקבוצות הללו היא נהגים מתחת לגיל 24. קבוצה זו משלמת לרוב פרמיות גבוהות יותר בשל חוסר הניסיון והסיכון הגבוה לתאונות, נהגים מתחת לגיל 24 נוטים יותר להיות מעורבים בתאונות דרכים מאשר נהגים מעל גיל 24. זו הסיבה שחברות ביטוח רכב רואות את הסיכון לתאונת דרכים גבוה יותר עבור נהגים מתחת לגיל 24 ובהתאם לכך, גובות פרמיות גבוהות יותר עבורם. הסטטיסטיקה מראה שקבוצה זו נוטה להיות יותר פזיזה וחסרת ניסיון בכל הנוגע לנהיגה, מה שמוביל לסיכון מוגבר לתאונות בכבישים, כאשר מדובר ברכישת פוליסת ביטוח, הגיל אינו הגורם היחיד שמשפיע על העלות. ישנם קריטריונים רבים אחרים שצריכים להילקח בחשבון כגון ניסיון נהיגה, עבירות קודמות, שלילות רישיון קודמות וסוג הרכב. כל הגורמים הללו יכולים להשפיע על עלות הפוליסה ויש לקחת אותם בחשבון בעת קבלת ההחלטה, יחד עם זאת ביטוח לנהג מעל גיל 24 עשוי להיות זול במידה משמעותית מביטוח לנהג שגילו פחות מגיל זה ומכאן ניתן ללמוד על חשיבות מדרגה זו בשיקוליהן של חברות הביטוח.

ביטוח רכב לנהג מעל גיל 24 דווקא, אינו מדרגה אבסולוטית שמקובלת על כל חברות הביטוח. חברות ביטוח מסוימות קבעו את הגיל ל 21 שנים והקריטריון יכול להשתנות ע"פ שיקול דעתה של המבטחת והערכותיה האקטואריות.

מדוע כדאי לעשות ביטוח רכב לנהג מעל גיל 24

אם אתם מעל גיל 24 ומחפשים לרכוש ביטוח רכב, חשוב לציין כי תוכלו ליהנות מהנחות משמעותיות. חברות הביטוח מציעות לרוב הנחה של עשרות אחוזים ואף מאות שקלים כאשר מדובר בנהגים מעל גיל 24. זה נותן הזדמנות מצוינת לחסוך כסף ועדיין מספקים הגנה נאותה לרכב שלכם, אם בבית שני כלי רכב וקיים גם נהג צעיר שגילו פחות מ 24 שנים. מומלץ לשקול לבטח את אחד הרכבים בביטוח עבור הנהג הצעיר ואילו ברכב השני להנות מפוליסת ביטוח לנהג מעל גיל 24 עם הנחה משמעותית וחיסכון.

מה היתרונות ומה החסרונות של רכישת ביטוח רכב באינטרנטמדוע חברות הביטוח יצרו ביטוח רכב לנהג מעל גיל 24

חברות הביטוח יוצרות פוליסות ביטוח רכב לנהגים מעל גיל 24 על סמך נתונים סטטיסטיים המראים שקבוצת גיל זו נוטה להיות פחות מעורבת בתאונות דרכים. זאת בשל העובדה שנהגים בטווח גילאים זה נוטים להיות בעלי ניסיון רב יותר והרגלי נהיגה טובים יותר מאשר נהגים צעירים יותר. כתוצאה מכך, חברות הביטוח מסוגלות להציע תעריפים תחרותיים יותר עבור נהגים אלה, מכיוון שהם נתפסים כפחות סיכון, חברות הביטוח הבינו כי מתן ביטוח רכב לנהגים מעל גיל 24 משתלם יותר מאשר מתן ביטוח רכב לנהגים צעירים. כדי לממש את הכיוון האסטרטגי הזה, הם יישמו הנחות בביטוח רכב לנהגים מעל גיל 24 והעלו את הפרמיות למי מתחת לגיל 24. הדבר הביא לשינוי במיקוד לעבר מכירת פוליסות נוספות לנהגים מבוגרים.

תיאור מקרה תביעה

במסגרת תביעה שהתנהלה בשנת 2009 בבית המשפט חויבה אחת מחברות הביטוח לשלם פיצויים להולך רגל שנפגע מרכב בו נהג צעיר בן 22 ואשר בפוליסת ביטח החובה צוין כי הביטוח הנו לנהג מעל גיל 24. הנפגע תבע את חברת הביטוח ואת הנהג הפוגע. חברת הביטוח טענה כי מדובר בביטוח לנהג מעל גיל 24 כמצוין בפוליסה ועל כן הנהג, אשר גילו 22 בעת המקרה, אינו מכוסה במסגרת הפוליסה.

השופטת קבעה כי על אף שרשום בפוליסה במפורש כי מוסכם שגיל הנהג הצעיר ביותר אשר ינהג ברכב הנו מעל 24 שנים, הרי שאין בכך בכדי לרמוז שאם ינהג ברכב נהג צעיר יותר הרי שיבוטל הכיסוי כולו. בנוסף לכך ציינה השופטת כי בפקודת ביטוח רכב מנועי מצוין במפורש כי אין תוקף להתניות לגבי גיל הנוהג ברכב בקשר עם פיצוי לצד שלישי. לפיכך חייבה את חברת הביטוח בתשלום הפיצויים לנפגע.

Scroll to Top